Časté otázky

Najčastejšie otázky a odpovede

Čo je to permanentný makeup?

Pomocou prístroja na permanentný make up vpravujeme pigment určený na PMU do vrchnej vrstvy pokožky.

Ako dlho trvá zotavenie po vytvorení permanentného mejkapu?

Každý sme iný, ale vo všeobecnosti platí, že priemerná doba rekonvalescencie je 3 – 7 dní na povrchu a ďalšie 2 týždne pod kožou. Na perách môže trvalý mejkap opuchnúť a pokožka popraskať, obočie môže krátko po zákroku vyzerať tmavšie. Oči môžu mierne opuchnúť, opuch max do 3-4 dní pominie.

Môžem na potetované miesta aplikovať bežné líčenie?

Po úplnom zaliečení áno. Účelom permanentného mejkapu je zvýraznenie prirodzených čŕt Vašej tváre a nie nahradenie denného alebo večerného líčenia. Všetky ďalšie úpravy sú v plnej miere vaším osobným rozhodnutím.

Čo ak sa neskôr rozhodnem pre plastickú operáciu?

Zákrok plastického chirurga nemá na správne umiestnený trvalý mejkap žiadny vplyv. Napriek tomu je rozumnejšie uprednostniť plastickú operáciu pred trvalým mejkapom, ktorý môžeme vykonať len po úplnom zahojení pokožky.

Komu je PMU určený?

Aktívnym mužom aj ženám, každému, kto z nejakého dôvodu potrebuje úpravu tváre, ľuďom s alergiami na kozmetické prípravky, športovcom, všetkým, čo hľadajú prirodzený vzhľad alebo aj niečo výstrednejšie. Urýchli vám rannú úpravu, zobúdzate sa upravené a nehrozí, že sa vám obočie alebo pery, či oči rozmažú alebo si nakreslíte nevhodný tvar.

Ako trvalý mejkap vzniká?

Sterilizovanou jednorázovou ihlou (cartridge) sa pod kožu aplikuje pigment, ktorý sme spoločne vybrali na základe Vašej predstavy tak, aby bol vhodný k vášmu výzoru.

Bolí to?

Anestetické krémy používané pri aplikácii trvalého mejkapu sú dnes oveľa účinnejšie ako v minulosti. Ak dodržíte základné pravidlá, t.j. žiadny alkohol, acylpirín ani lieky na riedenie krvi, dostatok vitamínu E a B  aspoň 3 – 5 dní pred zákrokom, to všetko výrazne zníži pravdepodobnosť nepríjemného priebehu procedúry.

Ako dlho zákrok trvá?

Bežná aplikácia trvalého mejkapu trvá 1,5 – 3 hodiny. Najdôležitejšou časťou procedúry je výber vhodného tvaru, jeho zakreslenie a odsúhlasenie farby. Takáto konzultácia trvá cca 15 minút, následne sa nanesie gél na znecitlivenie pokožky a samotný úkon.

Ako dlho potrvá, kým uvidím prvé výsledky?

Prvé výsledky sa prejavia až za 20-25 dní. Prvé dni je výsledok tmavší, u obočia je to o 40%, u pier až o 70% a u očí cca o 30%. Po opadnutí chrasty je miesto PMU svetlé, zdá sa že pigment sa neuchytil. Dôvodom je zhrubnutá vrstva kože, ktorá sa na celej ploche PMU vytvorí a prekrýva. Zhrubnutá koža sa začne nenápadne šúpať vo forme priesvitných šupiniek, s pod ktorých opäť vystúpi farba pigmentu. Aj to je dôvodom, že korekciu nikdy nerobíme skôr ako po uplynutí 30 dní.  Klienti obyčajne absolvujú ešte kontrolu do 30 dní, po ktorých sú ešte možné úpravy.

Ako dlho trvalý mejkap vydrží?

Obyčajne 1,5 až 2 roky, niekedy aj dlhšie. Z času na čas je však treba trvalý mejkap obnoviť-občerstviť, hoci slovičko “trvalý” v názve tejto skrášlovacej procedúry naznačuje opak, nič netrvá väčne, obzvlášť ak sa dlhodobejšie pohybujete na priamom slnku alebo v soláriu, ak máme mastnú a hrubšiu pokožku.

Sú alergie prekážkou trvalému mejkapu?

Práve ľudia s nejakou formou alergie sú častými nositeľmi trvalého mejkapu. V prípade, že ste náchylná na nejaký druh alergie, môžete v kvalitných testovacích salónoch využiť možnosť alergického testu. Ten sa obyčajne vykonáva červeným pigmentom, ktorý najčastejšie odhalí možnú alergickú reakciu.

Dá sa trvalý mejkap odstrániť?

Odstránenie trvalého pigmentu je možné pomocou laserového odstránenia, pričom je potrebné dodržať aspon 6 týždňový odstup medzi procedúrami. Potrebný počet procedúr je individuálny, 3 až viac.

Kérdések és válaszok a sminktetoválásról tevhitek

Mi a különbség a sminktetoválás és a testtetoválás között? A sminktetoválás miért tud kikopni,ellentétben a végleges testtetoválással?

A végleges testtetoválás a bőr legmélyebb rétegébe kerül, amit irharétegnek hívnak. Innen nem tud kikopni a festék és életünk végéig ott is marad. A sminktetoválás csak a bőr hámrétegébe kerül, ahonnan az idők folyamán egyre feljebb és feljebb jut a festék, attól függően milyen gyorsan ” vedlik” a bőr. Ennek a folyamatnak mindenkinél más az időtartama, lehet 1,5 – 2 év, de előre nem lehet megjósolni.

A testtetováló szalonokban már végeznek ” sminktetoválást”, de nem javaslom senkinek, hogy emellett döntsön, hiszen a testtetováló gépek nem alkalmasak sminktetoválásra. Mint említettem ezek a tetoválások végleg a bőrben maradnak, és ha elrontják a “sminktetoválásunkat”, vagy idővel megunjuk, nos, akkor nagy bajba kerülünk. Nem lehet olyan hosszú frufrutnöveszteni, ami eltakarná az elrontott szemöldökünket.

Szemöldöktetoválásnál mi történik a meglévő szőrzettel?

Semmi, örülünk ha van, és NEM kell leborotválni!!! Arról nem beszélve, hogy minden esetben a természetességre törekszünk és a meglévő szőrszálak sok esetben irányadóak is lehetnek.( Bár tízvendégből nyolcnak alig maradt már szőrzete a sok szedésnek köszönhetően, vagy ami megmaradt az is oda nő, ahová pont nem is kellene!

Mi a különbség a szálas technika és a teljes szemöldök satír között?

A szálas technikát abban az esetben lehet alkalmazni, ha nagyon természetes hatást szeretnénk, a zsíros porusos boron nem alkalmazhato jo eredményekkel. Ilyen esetben a saját szőrszálak közé tetoválunk ” álszőrzet”. Ha határozottab és erosebb eredményt szeretnénk elértni vagy zsírosabb a borunk,  akkor marad a teljes satír, vagy a púderes hatású nagyon természetes satír, aminek az a titka, hogy az eleje a szemoldoknek sokkal enyhébb mint a vége, így lágy púderes hatást nyújt.

Fontos, hogy minden esetben figyelembe kell venni a hajszínt, bőrszínt stb. Ezek alapján lehet választani festék színeket. A szemhéjtetoválással optikailag lehet kicsinyíteni vagy nyitottabbá tenni a szemeket.

Mi a különbség a szempilla sűrítés és a kontúrvonal között?

A sűrítést abban az esetben szoktam alkalmazni, ha a vendég nem szeretne látványos vonalat a szemhéjra, de szeretné ha szebb lenne a szeme, illetve sötétebbnek tűnne a szempillája. A kontúrvonal pedig egy vastagabb, hosszabb vonalat jelent.

A szájtetoválásnak három lehetséges változata van. Szájkontúr, félsatír és a teljes satír.

A szájkontúr a száj körberajzolását jelenti. (Régen ez nagy divat volt, csak egy éles szájkontúr látszódott a arcból.) Akkor lehet alkalmazni, ha a vendégnek nagyon szép a szájformája ,csak halovány a széle. Minden esetben nagyon természetes színt kell választani!!! Mellékesen megjegyzem, ezt nagyon nem szoktam ajánlani.

A félsatír lényege az, hogy amikor javítani kell a szájformán, kicsiből nagyítani, ferde szájszélből egyformát varázsolni stb. akkor az új szájkontúr és a ” gyári” szájszél közötti részt össze kell árnyékolni, mert e nélkül lenne egy rés, ami elég rondán nézne ki.

A teljes satír pedig a teljes szájfelület színezésére vonatkozik. Nagyon színtelen szájnál vagy rúzsozott hatás eléréséhez javaslott.Ha valakinek rendszeres látogatója a herpesz vírus, akkor minden esetben szükséges szájtetoválás előtt herpesz elleni gyógyszert szedni.

Mi a helyzet a herpesszel?

Ezt az orvos írhatja fel, és ő mondja meg, hogy mennyit és hogyan kell beszedni. Abban az esetben, ha nem volt még herpeszünk, akkor NEM kell szedni semmit, a tetoválástól nem fogjuk elkapni a vírust. Az ajaktetoválásunk elott kb 3-5 nappal érdemes kezdeni szedni a Herpesin tablettát.
(Minden esetben steril tűkészlettel dolgozunk)

Kontaktujte nás +421 918 844 235
Kde nás nájdete

Rozmarínová 28
Komárno