Permanentný makeup – metódy a pokyny

Permanentný make-up obočia:

 • čiarkovacou metodou prístrojom
 • microblading
 • klasické tieňovanie obočia prístrojom
 • pudrový efekt obočia

Permanentný make up pier:

 • kontúry pier
 • vyplňanie pier technikou permanentného make-upu
 • polotieňované pery
 • 3D pery
 • lip light –zosvetlenie okolia pier

Permanentný make up očných liniek:

 • môžete si vybrať z tzv. tenkých medzimihalnicových očných liniek, ktoré zvýraznia vlastný tvar oka a podčiarknu ho
 • hrubšie linky môžu byť jemné alebo výrazné, podľa toho, komu sa čo hodí lepšie
 • tieňovanie očných viečok viacerými farbami

Skvelý tip, ako si uľahčiť ranné líčenie je permanentný make-up. Najprv si odpovedzme na otázku, čo vlastne permanentný make-up je. Táto skvelá kozmetická procedúra, dokáže pomocou odbornej aplikácie pigmentov zvýrazniť a upraviť tvar obočia, pier a očí. Niektorí ho prirovnávajú k tetovaniu, čo však nie je najsprávnejšie vysvetlenie, lebo tento malý zázrak vám nevydrží do konca života. Jeho životnosť sa pohybuje od jedného do troch rokov. Avšak, keď si predstavíme, že takú dlhú dobu žiadne ranné líčenie, je to určite skvelé. Make-up vydrží v sprche, pri športe, pretože je odolný voči vonkajším vplyvom. Môžu si ho dovoliť aj ženy, ktoré sú alergické na klasické líčiace prostriedky. Môžete si vybrať zo širokej škály farebných pigmentov. Aplikácia je mierne bolestivá, ale čo by sme my ženy pre krásu neurobili.

Ako postupovať, ak ste sa rozhodli pre permanentný make-up? V prvom rade si treba dôkladne premyslieť, ktoré časti vašej tváre by ste chceli upraviť. Či to je obočie, oči alebo ústa, sa musíte rozhodnúť sama.

Potom nastáva veľmi podstatný krok, ktorým je výber kozmetického resp. tetovacieho salóna. Pýtajte sa na referencie svojich známych, navštívte viaceré kozmetické salóny. A nezabúdajte, že permanentný make-up je zákrok, ktorý je viditeľný, preto sa nenechajte ovplyvniť cenou. Výber farebných odtieňov a hrúbky liniek je samozrejme vo vašej kompetencii. Nechajte si však aj poradiť. Predsa len skúsený odborník ovláda najnovšie trendy.

Pred samotným tetovaním uvidíte predpokladaný výsledok prostredníctvom predkreslenia, avšak výsledok bude jemnejší,nakoľko predkreslenie ceruzkou je sýtejšie ako zahojený permanentný make up.  Bolesť by ste príliš cítiť nemali, pretože zákrok sa prevádza v lokálnej anestézii. Pri práci používam výhradne certifikované vysoko kvalitné a účinné krémy na znecitlivenie pokožky. Po úkone dostanete písomné odporučenie a  informácie týkajúce sa ošetrenia, ktoré si pozorne prečítajte a hlavne ich dodržiavajte. Po zákroku je bežným javom mierne opuchnutie tetovaných častí. Po zahojení pokožky, ktorá sa hojí 28-32 dní  sa vykoná korekcia tetovania.U pier sa môže vykonať ďalší zákrok, čiže korekcia až po 6 týždňoch. Na korekciu sa musí zákazníčka prihlásiť sa sama a absolvovať ju do 3 mesiacov po zákroku. Pokiaľ si nevyžiada termín a nezúčastní sa v tejto dobe, nárok na bezplatnú korekciu jej prepadá.

Novinkou z oblasti permanentného make-upu je mikropigmentácia tzv.čepieľkami – známa ako 3D obočie. Jej hlavnou výhodu je, že pôsobí veľmi prirodzene a je takmer bezbolestná. Akým spôsobom prebieha mikropigmentácia? Ako uvádzame, hlavným kladom je prirodzenosť. Napríklad pri mikropigmentácii obočia sa obočie vypĺňa drobnými čiaročkami a práve čiaročky vyzerajú ako chĺpky. Vďaka tejto metóde je výsledný efekt maximálne prirodzený.

Pri očných linkách sa v súčasnosti zdôrazňuje jemnosť a metóda mikropigmentácie tento trend bez problémov dodržiava.

Ak máte úzke pery alebo hornú peru užšiu ako spodnú, žiadny problém. Nanesením vhodného odtieňa možno vyriešiť aj tento drobný nedostatok.

Dôležitou súčasťou permanentného make-upu je jeho odstránenie. Tohto typu make-upu je možné zbaviť sa metódou odtetovania alebo použitím špeciálnych roztokov, resp. špeciálneho lasera. Pravidlo však znie, že miesto treba zvyčajne znovu vytetovať. Dobrá rada na záver, dajte prednosť prírodným pigmentom, ktoré sa v prípade potreby ľahšie odstránia.

Pokyny pred samotným PM:

 1. Na dohodnutý termín sa dostavte vždy včas, aby som sa Vám mohla dostatok času venovať a neskrátili ste si tak dobu vymedzenú na Váš permanentný make up.
 2. Pred zákrokom nepite kávu ani alkohol a neužite lieky, ktoré spôsobujú zriedenie krvi (Ibalgin, Aspirín..) (4-5 hodín)
 3. Pred zákrokom si odstráňte make up, na permanentný make up očí prídite bez špirály a umelých rias. Kontaktné šošovky si počas úkonu vyberte.
 4. Pred PM pier je nutné si ich natierať krémom Bepanthen po dobu 5-6 dní, aby boli mäkké a vláčne. Suché popraskané pery neprijmú dostatok pigmentu. Ak ste náchylná na herpes, pripravte si buď v tabletkovej forme Herpesin alebo preventívne natieranie pier týmto krémom pred zákrokom 3 dni a po zákroku 5-6 dní.
 5. Počas zákroku sa snažte spolupracovať a byť trpezlivá, iba tak vieme spoločne vytvoriť krásny výsledok.
 6. Každý PM je bezprostredne po úkone výraznejší a tmavší ako bude po opadnutí chrasty (3-6 dňoch). Pár hodín môže pokožka vylučovať tekutinu – mokvať, tento mok si treba odsávať papierovou vreckovou, aby chrasta, ktorá nám na Pm vznikne bola čím tenšia a mäkšia. Konečný výsledok vo veľkej miere závisí od Vašej starostlivosti o PM. Pri odchode dostanete vitamínovú mastičku, ktorou si vo veľmi jemnej a tenkej vrstve môžete tetované miesto raz alebo 2x denne potrieť. Pri nadmernom natieraní si tiež spôsobíte zoslabenie uchytenia pigmentu v pokožke.
 7. V čase hojenia (1 mesiac) nie je možné vykonať žiadne zákroky na “poranenom mieste”, trpezlivo je potrebné čakať až do úplného zahojenia. Je zakázané odstraňovať si chrastičky, škrabať si ich, opaľovať sa, ponárať sa. Počas trvania chrasty sa neodporúča ani návšteva sauny a vykonávanie takých druhov športu, kde sa pokožka tváre príliš prekrví a spotí.
 8. Ak sa vám náhodou bude zdať nejaká asymetria alebo by ste ešte chceli predsa niečo zmeniť na tvare, trpezlivo čakajte na termín korekcie a počas nej sa to dorieši.
Kontaktujte nás +421 918 844 235
Kde nás nájdete

Rozmarínová 28
Komárno