Permanentný make up

Permanentný make up – informácie a pokyny pred a po permanentnom make upe

Ako si vybrať správny salón a správneho odborníka?

 Permanentný make up budete nosiť na svojej tvári pár rokov, nerozhodujte sa narýchlo a hlavne nech nie je najzávažnejším dôvodom pre výber salónu cena, pretože kvalitné pigmenty a prístroje majú svoju cenu, ale zaručia Vám prirodzený a kvalitný výsledok. O to predsa ide, nie? Permanentný  make up má nahradiť každodenné základné líčenie a v každej situácii nám má ponúknuť upravený a príťažlivý vzhľad.

Existujú však aj riziká a nie malé, ak podceníte výber kozmetičky. Nestačí totiž  len ovládať tetovací prístroj, chce to aj vrodený zmysel pre formu, farbu a estetiku. Najväčšie riziko pre Vás je, ak natrafíte na niekoho, kto je úplne neskúsený. Neexistuje totiž žiadne vyššie vzdelanie, každá kozmetička môže rozbehnúť svoju kariéru ihneď po absolvovaní školenia. Vyše polovica klientok, ktoré dnes podstupujú prácne korekcie, mala „šťastie“ na nekvalitné farby a nedostatočné skúsenosti. Pred tým, než sa rozhodnete, urobte si prieskum a pýtajte sa! Ak nepoznáte niekoho, kto by Vám odporučil dobré a kvalitné štúdio, poobzerajte sa po internete, navštívte osobne vyhliadnutý salón, zistite či má kozmetička ukážku vlastných prác, požiadajte o možnosť nahliadnutia. Ak sa Vám štýl a precíznosť jej práce pozdávajú, vyžiadajte si informácie ohľadom prístroja, s ktorým Vám tetovanie prevedie. Skúste sa spýtať na techniku vpravovania pigmentu do pokožky. Požiadajte kozmetičku, aby Vám pri výbere tvaru a farby poradila.

Ak Vás kozmetička presvedčila a máte pocit, že ste na tom pravom mieste, dohodnite si termín aplikácie permanentného make upu. Termín prosím berte záväzne, nakoľko i my kozmetičky máme svoje pracovné plány a postupy, ktorých sa snažíme držať, aby sme ani Vás, vážené klientky ani náš pracovný deň neposúvali, prípadne nepredlžovali čakacie doby pred ošetrením. Ak by ste si zákrok predsa len rozmysleli alebo sa nemôžete ošetrenia zúčastniť, prosím Vás o včasné (aspoň 1 deň vopred) odvolanie alebo preloženie termínu.

AKO PREBEHNE SAMOTNÝ ZÁKROK?

Ak mávate herpes a budeme Vám tetovať pery, je potrebná prevencia proti herpesu. Prevencia spočíva v užívaní vitamínu B a lokálnej aplikácii krému proti herpesu (Zovirax, Vironal, Herpesin tabl.) aspoň 5 dní pred a po tetovaní. Ak vírus herpesu v svojom organizme zatiaľ nemáte, od permanentného make upu ho nedostanete. Ak Vám budeme vyhotovovať očné linky a ste citlivejšia na bolesť, môžete užiť cca 30 min. pred zákrokom Panadol (nie acylpirín!!!).

Pred úkonom Vám miesto ošetrenia vydezinfikujem, želaný tvar zakreslím, dohodneme sa spolu na farbe pigmentu a ak budete s približným zakreslením súhlasiť, môžeme začať tetovať. Tvar po vykreslení je nazvaný približným preto, lebo jednak sa po prvej aplikácii pigmentu zotrie a jednak sa črtajúci tvar viackrát spoločne skontroluje a koriguje pri práci a pred dokončením PM. Po prvom nanesení pigmentu sa miesto PM ošetrí lokálnym anestetikom na znecitlivenie, po ktorom môže nastať stvrdnutie, bledosť a opuch miesta aplikácie, čo môže spôsobiť, že tesne po tetovaní sa nám môže zdať napr. obočie alebo pery nesymetrické. Asymetria spôsobená opuchom po 2-3 dňoch pominie. Po zákroku Vám natriem ošetrené miesto liečivým krémom, s ktorým si môžete PM i doma natierať (pri obočí a očných linkách to nie je nutné, ale  pri PM pier je to nevyhnutné).

Ak máte pocit, že výsledok je príliš intenzívny, upokojte sa, po opadnutí zasušeného pigmentu, ktorý sa počas prvých pár hodín vyplavuje na povrch pokožky, bude efekt omnoho slabší, dokonca sa Vám bude zdať, že skoro žiadny. Opäť je zbytočné zľaknúť sa, veď pridať sa dá vždy, s uberaním je to už horšie.

PO PERMANENTNOM MAKE UPE:

Cena permanentného make upu zahŕňa 1 sedenie, ak je potrebná korekcia ktorá sa bude konať po uplynutí  4-8  týždňov, prosím vyžiadajte si termín po uplynutí mesiacia po PMU. Vtedy je už rana zahojená a pigment zafixovaný. Cena korekcie je 30€. Pri dorábke (korekcii) si spoločne pozrieme, koľko pigmentu si pokožka „ponechala“ a koľko vylúčila a podľa toho sa rozhodneme o zvolenie tmavšieho, výraznejšieho alebo rovnakého pigmentu ako v predchádzajúcom sedení. Treba pamätať na to, že i dorábka vykonaná rovnakým pigmentom ako prvé ošetrenie prinesie so sebou trocha výraznejší konečný  efekt ako po prvom sedení. Ak teda chceme len o trocha silnejší efekt, tetovanie prevedieme tým istým pigmentom. Dorábanie je nutné vykonať v 90 % prípadov, závisí to od druhu pokožky (mastná, suchá, rozšírené póry, ochabnutá, bledšia alebo tmavšia, menštruačný cyklus, vyčerpanosť a psychická pohoda..). K výslednému efektu v nemalej miere prispieva domáca starostlivosť a dodržiavanie príslušných pravidiel ošetrovania po vykonaní PM. Zasušený pigment sa   N E S M I E  !!! v nasledujúcich dňoch po tetovaní násilne odstraňovať (oškrabávať). Olupujúca sa chrasta je už síce na určitých miestach uvoľnená, avšak pri oškrabaní by ste si mohli určitú časť pigmentu z pokožky „vytrhnúť“ a spôsobiť tak fľakatosť PM. Pri dorábke je možné túto skutočnosť zistiť, ak sa tak stane, strácate nárok na ďalšie korekcie. Po opadnutí chrasty je vhodné prísť ešte na jednu kontrolu, aby sme zistili, či je pigment uchytený rovnomerne a dostatočne výrazne. Ak je to potrebné, stáva sa to prevažne pri metóde čiarkovaného obočia a pier s výplňou, môže sa vykonať ešte jedna dorábka.

AKO DLHO NÁM VYDRŽÍ TETOVANIE?

Permanentný make up sa už vykonáva modernejšími, šetrnejšími prístrojmi, ako pred pár rokmi, a určite sa dá previesť prirodzenejšie a krajšie ako v minulosti. Vydrží Vám tak spravidla 2 až 4 roky, závisí to znova od štýlu Vášho života (návšteva solária, časté opaľovanie, štruktúra  a typ Vašej pokožky). Často nás klientky požiadajú o tzv. občerstvenie PM, to znamená, že sa prevedie raz ročne celé tetovanie na už existujúcom mieste. Cena osvieženia PMU do 1,5 roka je s 50% zľavou z novej cenníkovej konkrétneho PMU. Osvieženie permanentného make upu nazahŕňa ďalšie prípadné sedenia, ak tetovanie z nejakého dôvodu vypadne z pokožky. V takomto prípade si priplatíte za každé sedenie 30 €.

OPRAVA INDE POKAZENÉHO TETOVANIA:

Stáva sa čoraz častejšie, že nás navštívia klientky s takým PMU, ktoré sa im z nejakého dôvodu nepáči (farba, tvar, asymetria, umiestnenie…). Kvôli nedôvere k pôvodnému salónu majú záujem o napravenie neželaného stavu v našom salóne. Je potrebné vedieť, že nový PM je vždy kvalitnejší ako prerábanie už existujúceho PM, úspešnosť je však individuálna. Nakoľko vopred nevieme zistiť, ako prekryje nami vyhotovený PM ten pôvodný, nedokážeme ani zaručiť, že výsledok bude po prvom alebo druhom ošetrení dostatočný. Preto aj cena opravy pokazeného make upu je individuálna, pri prvom sedení zaplatíte 250€ a ak si zákrok bude vyžadovať i ďalšie korekcie, účtujeme  príplatok  30 € za každé sedenie.

Verím, že uvedené informácie ohľadom PM sú dostatočné a úplné, ak by ste však mali záujem o ďalšie, prosím informujte sa telefonicky počas pracovných dní v čase od 9,00 do 17,00 hod.

Kontaktujte nás +421 918 844 235
Kde nás nájdete

Rozmarínová 28
Komárno