Oprava nežiadúcich PMU

Čo s nežiadúcim tvarom a farbou PMU – alebo ako na pokazené obočie z predchádzajúcich PMU v iných salónoch ??

 

 1. Pri vyžiadaní termínu nám nutne oznámte, že máte z iného salonu viditeľný zlý tvar alebo príliš tmavú farbu, resp. jazvu – vystúpenú pokožku na mieste pmu. Zároveň prosíme zaslať aj fotografiu, aby sme sa mohli rozhodnúť, či vieme daný stav zlepšiť, alebo sme nútení Vás odmietnuť z dôvodu nepredpokladu zlepšenia stavu.

 

 1. Ak je vaše obočie, pery alebo linky ešte viditeľne asymetrické resp. tvar je nepoužiteľný pre obnovenie PMU, budete upozornená na nutnosť odstránenia laserom alebo inou metódou. Po niekoľkých odstráneniach (zväčša 1-3) v jednomesačných intervaloch v našom alebo inom salóne je možné podstúpiť procedúru PMU nanovo, najskôr však 6-8 týždňov po poslednom odstránení. Pri zjazvenom silne ružovom obočí, ktoré je vystúpené nad povrch pokožky žiaľ ani odstránenie nedokáže pripraviť pokožku tak, aby bola vhodná na nové PMU. V takomto prípade treba rátať s častejšou potrebou refrešu – osvieženia farby.

 

 1. Čo sa stane ak odstránenie odmietnete:

 

 • V prvom rade si musíte uvedomiť, že ani PMU artist nie je čarodejník a vaše pokazené PMU bude vyžadovať viac sedení vždy najskôr po jednom mesiaci.
 • V prvom kroku sa Vám pokúsime vaše staré PMU zneutralizovať špeciálnymi pigmentami na neutralizáciu modrastej alebo červenkastej farby obočia. Neutralizačné farby sú svetlejšie a preto je často po prvom sedení efekt nepatrný. Trpezlivo treba pokračovať v ďalších sedeniach.  Umelo vyzerajúce obočie sa vždy najprv pokúsime „prerobiť“ na prirodzenejšie, napr. použitím techniky hairstrokes. Je síce malá pravdepodobnosť, že výsledok bude postačujúci, ale držíme sa pravidla, že za pokus to stojí.
 • Najskôr o 28 dní sa výsledok spoločne skontroluje a určí sa ďalší postup. Podľa výsledku sa zvolí rovnaká technika alebo sa zmení na techniku plného obočia, ktoré však rozhodne vyzerá výraznejšie a neprirodzenejšie. Často nám však iná možnosť nezostáva.
 • Po ďalších 28 dňoch sa výsledok skontroluje a podľa toho sa dohodne ďalší postup. Väčšinou sú potrebné 3-4 sedenia, aby bol výsledok uspokojivý, nikdy však nebude taký pekný, ako keby sme začali na čistej neporušenej pleti. Žiaľ zaručiť sa nedá ani dosiahnutie prirodzenej farby a ak sa to aj podarí, dlhá trvanlivosť pigmentácie nie je vôbec zaručená.
 •  Po niekoľkých mesiacoch sa môže nové PMU strácať kvôli porušenej pokožke z predchádzajúcich PMU a postupne sa zosilňuje pod novým PMU stará neželaná farba alebo tvar.
 • Preto si vždy zistite, aké práce vydáva z rúk PMU artist, ku ktorému ste sa rozhodli ísť a zveriť sa mu do rúk. Žiaľ ani dlhoročnými skúsenosťami a modernými technikami sa pokazené tetovania nedajú prerobiť na „ideálne“ a hlavne nie zo dňa na deň. Vždy to bude len plátanie a zlepšenie stavu na pár mesiacov, nanajvýš rok.
 • Navyše prerábanie starého pokazeného PMU je aj finančne nákladnejšie ako práca, ktorú vykonávame od samého začiatku na neporušenej, resp. nezničenej pokožke.

Cena prerobenia pokazeného obočia:

 1. Prvá pigmentácia – 250 €
 2. prvá korekcia po 6 týždňoch 30 €
 3. druhá a všetky ostatné korekcie ak sú potrebné vždy po 6 týždňoch 30€
 4. cena za jedno sedenie odstránenia obočia 25-40€
 5. cena za jedno sedenie odstránenia pier 40-50€

 

Ak Vám uvedený postup z nejakého dôvodu nevyhovuje, prosím nevyžiadajte si v našom salóne termín. Predíme tak možnej nespokojnosti alebo nedorozumeniam!

Ďakujem za rešpektovanie 😊

Kontaktujte nás +421 918 844 235
Kde nás nájdete

Rozmarínová 28
Komárno